Kontakt

Kosta Boda

VÄXEL

0478-345 00

KUNDTJÄNST ÅF OCH FÖRETAG

+46 (0) 478-345 50
Måndag-Fredag 8.00 – 16.30
Alltid lunchöppet
Order: order@orrefors.se

HUVUDKONTOR KOSTA

Orrefors Kosta Boda AB
Stora vägen 96
365 43 Kosta

Reception på Kosta Boda Art Gallery.

+46 (0) 478 – 345 00
info@kostaboda.se

SHOWROOM STOCKHOLM

Orrefors Kosta Boda AB
Barnhusgatan 16
111 23 Stockholm
Besök efter överenskommelse med säljkontakt.

RETAIL

Peter Sjöö, Försäljningschef
+46 (0) 701 610 802
peter.sjoo@kostaboda.se

Ulrika Hill, Syd
+46 (0) 706 711 102
ulrika.hill@kostaboda.se

Margareta Modig, Väst
+46 (0) 701 610 819
margareta.modig@kostaboda.se

Elisabeth Ederstål, Mälardalen
+46 (0) 701 610 820
elisabeth.ederstal@kostaboda.se

Jennifer Strandberg, Stockholm & Norr
+46 (0) 701 610 894
jennifer.strandberg@kostaboda.se

Kerstin Johansson, Kundservice
+46 (0) 478-345 53
kerstin.johansson@kostaboda.se

B2B

Jennifer Fronda, Affärsområdeschef
+46 (0)70-161 08 26
jennifer.fronda@kostaboda.se

Torgny Nilsson, Syd
+46 (0)70-161 08 05
torgny.nilsson@kostaboda.se

Stina Unosson, Väst
+46 (0)72-383 66 12
stina.unosson@kostaboda.se

David Queckfeldt, HRC, Mälardalen
+46 (0)70-161 08 22
david.queckfeldt@kostaboda.se

Mauro Battaglia, Norr
+46 (0)70-1610810
Mauro.Battaglia@kostaboda.se

Emon Maasho
+46 (0)733 941 031
emon.maasho@kostaboda.se

Sandra Gill, Innesälj B2B
+46 (0)70-161 08 15
sandra.gill@kostaboda.se

Ingela Benkseth, Kundtjänst B2B
+46 (0) 478-345 45
ingela.benkseth@kostaboda.se

Marille Löfgren, Kundtjänst B2B
marille.lofgren@kostaboda.se

EXPORT

Remco Snoeck, Export Area Sales Manager
+46 (0) 701-610 840
remco.snoeck@kostaboda.se

Kristina Sparr, Customer Service
+46 (0) 478-345 08
kristina.sparr@kostaboda.se

Marille Löfgren, Customer Service
+46 (0) 478-345 28
marille.lofgren@kostaboda.se

MARKETING

Kjell-Olof Askencrantz, Marketing Director
+46 (0)701 610 827
kjell-olof.askencrantz@kostaboda.se

Isabella Jansson, Marketing Coordinator
+46 (0)766 11 81 62
isabella.jansson@kostaboda.se

Roland Feith, Graphic Designer
+46 (0)701 610 874
roland.feith@kostaboda.se

OUTLET